Porady literackie #6 albo pytanie i odpowiedziMożna nareszcie, przynajmniej w jakiejś części, pochować grube kurtki do szafy i wyciągnąć wszystkie zwiewne części garderoby towarzyszące nam w trakcie miesięcy cieplejszych. Ale nie tylko ubiór zmieniamy – toż wszyscy będą nam teraz powtarzać, że wiosna, że idealna pora na to czy tamto. Dlatego też warto podpytać bohaterów powieści... 


…co będzie modne w tym sezonie? "Modne" bardzo szeroko, oczywiście.

Nie ma nikogo, kto wiedziałby o tych sprawach lepiej, niż „Panie z Cranford” (które powróciły ostatnio do moich myśli dzięki oglądanemu serialowi, więc pojawiają się tutaj w ostatnim tygodniu dość często). Co zatem powie nam Elizabeth Gaskell?

Wątpię, czy pod wpływem ciastka z konfiturami śliwkowymi pani Jamieson otworzyłaby tak przed nami serce, jak to uczyniła po koniaku.

Innymi słowy: odkładamy ciasta i przerzucamy się na dystyngowane alkohole? Propozycja, choć opisana kusząco, jednak wcale nie odwraca mojej uwagi od ciast (w dodatku śliwkowych? no proszę ja Was!). Przenieśmy się zatem o epokę do przodu i spytajmy człowieka, który zawsze wie, co się święci. Detektywie Holmes, to jak z tą modnością?

Punkty i zakręt. Na Jowisza, gdyby tylko tak było.

Oj, oj, pytanie Sherlocka bez Watsona to jednak problematyczna sprawa: bo któż rozwiąże taką zagadkę? Czy to opis najmodniejszych wzorów tej wiosny? Zapamiętajmy zatem: po spożyciu ciasta – ubieramy się w coś w punkty i zakręt. To jeszcze podkręćmy wehikuł czasu i wylądujmy w nie tak odległych latach 90. Bridget Jones sama nie wychodzi z mody, co powie?

Podobno amerykański odpowiednik 1471 podaje numery wszystkich osób, które dzwoniły, odkąd ostatni raz sprawdzałaś, ile razy.

Okej, Bridget, taka ciekawostka. 
 
 
W dzisiejszym odcinku udział wzięli:
 
 
 

Weź dokładkę!

4 komentarze

 1. Detektywie Holmesie, skorzystam z rady i będąc na zakupach, poszukam stylizacji "na Jowisza". Wiem już, że mają być punkty, a do tego zakręty. Sezon rozpocznę zatem wyjątkowo modnie.
  Świetny jest ten cykl, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz będziemy na ulicy mogli rozpoznawać, kto wyczuł intencje Holmesa i wybrał odpowiedni strój na wiosnę ;).
   Dziękuję!

   Usuń