Pyza WędrowniczkaPyza Wędrowniczka to postać z książek Hanny Januszewskiej. Dzielna Pyza miała okazję przewędrować kawał świata (a przynajmniej Polski) i przyglądać się różnym rzeczom. Zadawać pytania, uzyskiwać odpowiedzi, rozmawiać z ludźmi.

Ale czemu Pyza? 
Bo mam słabość do starych animacji i strojów ludowych.

A ta konkretna Pyza?
Ilustracje Pyzy są autorstwa Ani, która prowadzi bloga No jak to tak?, na którym znajdziecie na przykład komiksy jej autorstwa. A gdybyście byli ciekawi, co jeszcze Ania potrafi zrobić, zajrzyjcie koniecznie tu.

A dlaczego Pierogi Pruskie? 
Pyza wędrowała sobie po Polsce, w pewnym momencie zwiedzała Kresy. Te „klasyczne” - Lwów, Wilno i okolice. Mnie bliższe są te kresy mniej znane, czyli zachodnie i północne. Stamtąd pochodzę. A „Pierogi”, bo dobrze oddają mieszankę tematów, które tutaj poruszam: od tekstów o przeczytanych książkach, przez bardziej problematyczne analizy poszczególnych dzieł i/lub pojedynczych pisarzy, aż po okołoczytelnicze przemyślenia mniej i bardziej poważne.

A jeśli chcecie dowiedzieć się, skąd w ogóle ten blog? I po co go piszę?

To blog o czytaniu: o tym, co się z tym wiąże, o tym, co właśnie przeczytałam, o tym, jak i po co czytamy. Czasami jest poważniej, czasami jest zupełnie niepoważnie. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

No a kontakt ze mną?
Listy przyjmuję pod zaskakującym adresem mailowym wedrowniczka.pyza[at]gmail[dot]com. Znajdziecie mnie również w Google+, na Facebooku, a na Instagramie fotografuję książki. Bardzo też cenię sobie wymianę uwag z Wami w komentarzach.

2 komentarze:

 1. Naprawdę fajny blog.
  Pozdrawiam prawdziwa Pyza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, dziękuję, miło mi :).
   Pozdrawiam jak Pyza Pyzę :)!

   Usuń